05 Tem

Veliahtların Yaz Tatili Planlaması

Aile şirketlerinin veliahtlarının, bu şirketlerin en önemli insan kaynağı olduğunu önceki yazılarımda dile getirmiştim. Yaz tatillerini planlamanın önemini her fırsatta vurguluyorum. Bu yazımda da  yaz tatilinin planlanmasını bu pencereden ele alacağım. Bunu yaparken konuyu bölümlere ayırarak incelemek istiyorum.

Okul Çağı Öncesi

Okul çağı öncesinde bulunan veliahtların  yaz tatilleri, eğlenceye ve ailece birlikte etkinlik yapmaya odaklanmalıdır. Çocuklarla aile büyüklerinin nitelikli ve planlanmış birlikteliklerinin, onların kişilik gelişiminde etkili olduğunu tüm eğitim kaynakları belirtmektedir. 0-6 yaş döneminin kişilik gelişiminde önemli olduğunu düşünürsek, özellikle bu dönemde yetişkinlerle spor, gezi, kültürel ve sanatsal etkinliklerin önemine binaen birçok faaliyet planlanabilir. Bu konuda anne ve baba birlikte hareket etmeli ve aile büyüklerinden de istifade edilmelidir. Yazlıklar, tatil beldeleri ve geniş aile evleri bu konuda planlanmalı; çocuklar sosyal medya ve internet oyunlarının kucağına atılmamalı ve tabletlere maruz bırakılmamalıdır...

Yazının devamını https://www.flashistanbul.com.tr/yazarlar/dr-abdulrezzak-cil/veliahtlarinin-yaz-tatilleri-planlamasi/6423/ linkine tıklayarak okuyabilirsiniz.