23 Haz

Kariyer Kararsızlığı Kitabım

“Büyüyünce ne olmak istersiniz?” Bu soruyu duymayanımız yoktur! Peki, siz ne olmak istediğinize karar verdiniz mi? Küçük yaşlarda bu soruya daha kolay cevap verirken ileriki yaşlarda kararsızlığımızın arttığını görürüz. Eğitim ya da mesleki tercihlerimizi belirlerken birden çok faktörün araya girdiğini ve bir türlü tercihlerimizi netleştiremediğimizi fark ederiz.

Kafamızdaki sorular artar da artar…Yaşam kalitemi artıracak bir meslek mi? Yapmaktan keyif alacağım bir meslek mi? Ailemin istediği bir meslek mi? O mesleğe ulaşmak için o bölümü kazanabilecek miyim? Yeteneklerime uygun olan bölüm hangisi? Seçtiğim meslekte ya mutlu olmazsam? 

Sorular herkes için hemen hemen aynı olsa da bunlara verilecek yanıtlar bireye özeldir. Bireyin ihtiyaçları, beklentileri, kişilik özellikleri, yetenekleri, çabaları, çevresi vb. kariyer seçimindeki kararlılık ve kararsızlığında etkendir. Tüm bunların bilimsel temellerle analiz edilmesi ve bireye uygun çözümler ve doğru alternatifler sunulması uzmanlık gerektirir. Bu kitap yaşam hedeflerinizin ve mesleki tercihlerinizin örtüşmesini sağlamak ve kariyer kararsızlığınızı gidermek adına doğru adımlar atmanız için bu anlamda yol gösterici bir rehberdir.

Sipariş için https://www.kitapyurdu.com/kitap/kariyer kararsizligi/538390.html&filter_name=abdulrezzak%20%C3%A7il tıklayabilirsiniz. İyi okumalar…

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

İhtiyaca Yönelik İnsan Kaynağı Yetiştirme

İş Dünyasına Dair Beklenti ve Öneriler

Kariyer Yolculuğunda Doğru Adım At Kitabım

Üniversite Sınav Gününde Ne Yapılmalı?

Üniversite Sınavında Puan Artırıcı Stratejiler

Yeni Eğitim Öğretim Dönemine İyi Bir Başlangıç Yapmak...

Kendi Kariyer Hayatında Başrol Oynamak

Bir Tercihten Daha Fazlası

Kariyer Kararsızlığına Düşmeden Bir Tercih Yapmak

Teoriden Uygulamaya Meslek Nasıl Seçilir?

Kişiliğinize Uygun Meslek Seçin ve Kariyerinizi Planlayın

Kariyer Kararsızlığı Giderme Programı

Sınava Az Kaldı, Son Taktikleri Gözden Geçirelim

Üniversite Sınavı Yaklaşırken Hayat Düzeninizi Değiştirmeyin 

Sınav Yaklaşırken

Motivasyonunuz Sınavlarla Sınırlı Olmasın

Üniversite Sınavına Hazırlıkta Son Bir Ay

Yine Dikkatsizlikten Gitti Dememek İçin